Salsa – Mírně pokročilí

Salsa – Mírně pokročilí

Salsa – Mírně pokročilí

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (10 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...Loading...

Umíte již…

…vnímat rytmus latinskoamerikých písní a guapería ani amarrala vám už nedělají vrásky? Pak jste správně zvolili kurz salsy pro mírně pokročilé. Tento kurz je pro všechny, kteří už cítí jistotu při tanci, ale chtějí si zdokonalit své naučené figury a přidat k nim mnoho dalších.

Co se v kurzu naučíte

Cílem kurzu salsy pro mírně pokročilé je především rozšiřování portfolia figur, kterými se budete moct ukázat na salsa akcích. Jedná se především o figury basidala, prima, quedamos, setenta a pulpo. Aby toho nebylo málo, některé z figur se naučíte ve více variacích, takže se můžete těšit na basidala giramos, amarrate, prima con bikini, prima y recoge el kilo, prima y nos, setenta y uno a pulpo al reves.

Na této úrovni už studenti kurzů vyzkoušeli větší množství figur, z toho důvodu se zaměřujeme i na průběžné opakování a zdokonalování těch již naučených. Tím chceme dosáhnout stavu, kdy si při tancování budete jistější a budete si moci více užít samotný pohyb, hudbu, atmosféru a především tanečního partnera, a to vše na úkor dumání nad tím, jak vlastně tu figuru provést. I v tomto kurzu vám budeme připomínat základní kroky merengue, dále k nim přidáme základy Rueda de Casino a guaguanco.

Jak probíhá výuka

Každý kurz salsy se skládá z 8 lekcí vyučovaných 90 minut jedenkrát týdně. Délka je zvolena tak, aby se účastníci stihli před začátkem správně tanečně naladit a výuka má pak lepší atmosféru a větší spád. Následující úrovně kurzů se snažíme vypsat ve stejný den a hodinu, abyste měli usnadněný postup do dalších úrovní. Kurzy probíhají v prostorách naší školy, kde se snažíme o příjemnou a pohodovou atmosféru a máme pro vás připravené i občerstvení.

Rozpis jednotlivých hodin kurzu salsy pro mírně pokročilé můžete vidět na této stránce vpravo. Každý kurz má své označení. Například 1K15 znamená první kurz v roce 2015, jakékoliv info o hodinách kurzu poté hledejte pod touto zkratkou spolu s vypsanou úrovní. Kurzy jsou otevřené pro veřejnost, proto se zájemci o kurz mohou kdykoliv během výuky přijít podívat jak se u nás učí a tancuje. Rádi vás v našich prostorách přivítáme.

Registrace a další důležité informace

Na první hodinu se prosím dostavte o 15 minut dříve vzhledem k zápisu nových studentů. Ideální je, když přijdete na kurz s partenerem, ale samozřejmě můžete přijít i sami. V budoucnu pro vás připravíme seznamku pro hledání tanečního parnetra přímo na našich stránkách. S sebou si hlavně vezměte dobrou náladu, pohodlnou a čistou obuv, oblečení (není nutné se nějak stylizovat), v případě potřeby i ručník. V našich prostorách můžete využít šatnu i sprchu.

Všechny důležité informace jako jsou podmínky kurzu, volba úrovně kurzu, možnost výuky v cizích jazycích (španělština, italština, ruština a angličtina) a nejčastěji kladené otázky najdete v menu v pravo nahoře na této stránce.

Vyučující

Kurzy salsy vede zkušený lektor z Kuby Juan Carlos Enriques, který má více než dvacetileté zkušenosti s výukou salsy a důsledně se postará o to, aby pánové vypadali u tance jako chlapi a jejich taneční partnerky si mohly tanec náležitě užít k oboustranné spokojenosti, taková je podstata salsy. Na lekcích kurzu je přítomna i Lucka, která v případě potřeby asistuje Juanovi při ukázkách kroků, figur, tanečního držení apod.

Comment ( 1 )

  • Onfelice

    Tak jsem navštívil druhou lekci u Juana v kurzu pro mírně pokročilé. Hned po první lekci jsem odcházel s pocitem, že vlastně asi neumím moc ani to, co jsem si myslel, že jsem se doposud jinde za 4 měsíce naučil. Avšak hned druhý den jsem na taneční párty zaznamenal výraznou změnu a posun ve vlastním vedení partnerky při tanci. Dost mě to překvapilo. Pak jsem vyzkoušel novou figuru, co jsem se den předtím naučil při Juanově lekci a jen jsem zíral, že je kvalitativně prostě mnohem dál, než bych čekal. Jako by to do mě nějak nahustil a pak už jen počkat přes noc, až se to usadí a může se jít tančit. Nevím, jak to ten Juan dělá a jeho metody můžou být pro někoho zpočátku překvapivé, ale funguje to a výsledky jsou prostě znát už druhý den. …. Už se těším nejen na nové figury, ale hlavně i na to, jak se tento přístup k salse, muzice a životu vůbec postupně propojí s i figurami, které jsem se naučil už dříve. Je to tu celkem dřina, ale kdo hledá kvalitu, přesnost, preciznost a dokonalost, ať to zkusí rozhodně tady v Amblaru.

Vložit komentář