Salsa – Středně pokročilí

Salsa – Středně pokročilí

Salsa – Středně pokročilí

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (8 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...Loading...

Je čas přitvrdit!

Zvládáte vedení, vnímáte hudbu a správně počítáte do tří? Figury jako basidala, prima, quedamos nebo setenta vám nedělají větší potíže. Pak je čas přitvrdit! Kurz salsy pro středně pokročilé je úvodem do světa pokročilejších salsa figur, u kterých se rozhodně pobavíte i zapotíte.

Co se v kurzu naučíte

Cílem kurzu salsy pro středně pokročilé je především rozšiřování portfolia složitějších figur, které vašemu okolí jasně vzkážou, že tady už to někdo umí. Předvedením nějaké z figur tunel, de rodillas, laso, laso y castigala, la silla, besito, santiago, santiago sabroso, la mariposa, matrimonio latino, enrredala, tijerassiete moderno nebo siete loco dávají salseros (tanečníci salsy) jasně najevo, že na parketě je třeba s nimi počítat.

Na této úrovni už studenti kurzů vyzkoušeli větší množství figur, z toho důvodu se zaměřujeme i na průběžné opakování a zdokonalování těch již naučených. Tím chceme dosáhnout stavu, kdy si při tancování budete jistější a budete si moci více užít samotný pohyb, hudbu, atmosféru a především tanečního partnera, a to vše na úkor dumání nad tím, jak vlastně tu figuru provést. I v tomto kurzu vám budeme připomínat základní kroky merengue, dále k nim přidáme základy Rueda de Casino a guaguanco.

Jak probíhá výuka

Pokročilejší figury, které se zde budeme učit mohou být výzvou! Například takové siete loco už je oříškem, jehož rozlousknutí (resp. naučení) trvá delší dobu. Podobně je tomu u mnoha jiných ze seznamu figur uvedených výše. Díky tomu je možné, že během jednoho kurzu se nestihneme naučit všechny figury. Kurz koncipujeme tak, aby ho bylo možné navštěvovat víckrát a přitom jste pokaždé netrénovali ty samé figury. Pokud se nestihnete perfektně naučit všechny figury, nemusíte se bát absolvovat tento kurz víckrát (ideálně 2x). Pokud se vám na konci kurzu bude zdát, že všechny figury dostatečně zvládáte, můžete přejít na následující úroveň.

Každý kurz salsy se skládá z 8 lekcí vyučovaných 90 minut jedenkrát týdně. Délka hodin volíme tak, aby se účastníci stihli před začátkem správně tanečně naladit a výuka má pak lepší atmosféru a větší spád. Kurzy probíhají v prostorách naší školy, kde se snažíme o příjemnou a pohodovou atmosféru a máme pro vás připravené i občerstvení. Rozpis jednotlivých hodin kurzu salsy pro středně pokročilé můžete vidět na této stránce vpravo. Každý kurz má své označení. Například 1K15 znamená první kurz v roce 2015, jakékoliv info o hodinách kurzu poté hledejte pod touto zkratkou spolu s vypsanou úrovní. Kurzy jsou otevřené pro veřejnost, proto se zájemci o kurz mohou kdykoliv během výuky přijít podívat jak se u nás učí a tancuje. Rádi vás v našich prostorách přivítáme.

Registrace a další důležité informace

Na první hodinu se prosím dostavte o 15 minut dříve vzhledem k zápisu nových studentů. Ideální je, když přijdete na kurz s partenerem, ale samozřejmě můžete přijít i sami. V budoucnu pro vás připravíme seznamku pro hledání tanečního parnetra přímo na našich stránkách. S sebou si hlavně vezměte dobrou náladu, pohodlnou a čistou obuv, oblečení (není nutné se nějak stylizovat), v případě potřeby i ručník. V našich prostorách můžete využít šatnu i sprchu.

Vyučující

Žádné komentáře

Vložit komentář