Salsa – Úplní začátečníci

Salsa – Úplní začátečníci

Salsa – Úplní začátečníci

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (21 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...Loading...

Salsa? Tak jo!

Kurz salsy pro úplné začátečníky je vhodný pro všechny, kteří si chtějí zkusit něco nového. Nebudete potřebovat žádnou předchozí taneční zkušenost, nebude vás omezovat věk ani fyzická kondice. Stačí se nadchnout a přijít se k nám podívat. Garantujeme, že si salsu oblíbíte a najdete si v ní to, co vás bude bavit.

Co se v kurzu naučíte

Cílem kurzu pro úplné začítečníky jsou především dvě věci, osvojení si základních kroků a vnímání rytmu. Základní kroky jako jsou cuba, agua, mambo, subela, bajala je důležité dostat do paměti, protože z nich vycházejí všechny složitější salsa figury. Dále přistoupíme k tréninku vnímaní a počítání rytmu, tzn. jak z latino písniček poznat 4 takty salsy, kdy je pauza a kdy začít krok. Pro zpestření kurzu a pro zlepšení vnímání rytmu vám dáme ochutnat i základní kroky tance bachatamerengue. Přirozenou součástí kurzu je také vnímání tanečního partnera. Pro pány to znamená důsledné vedení taneční partnerky, dámy se naučí vnímat pokyny, které k nim od partnera přichází.

Závěr kurzu už bude patřit figurám mambo uno, mambo dos, základní otočka s krokem cuba a dile que no. Rozhodně není nutné se bát s těmito základními kroky a figurami někam vyjít, salsa je hlavně o zábavě a k tomu napomáhá i výborná atmosféra v pražských salsa klubech. Po dokončení kurzu si tak smělejší tanečníci mohou získané figury procvičit rovnou na salsa párty.

Jak probíhá výuka

Každý kurz salsy se skládá z 8 lekcí vyučovaných 90 minut jedenkrát týdně. Délku jsme zvolili tak, aby se účastníci stihli před začátkem správně tanečně naladit a výuka má pak lepší atmosféru a větší spád. Následující úrovně kurzů se snažíme vypsat ve stejný den a hodinu, abyste měli usnadněný postup do dalších úrovní. Kurzy probíhají v prostorách naší školy, kde se snažíme o příjemnou a pohodovou atmosféru a máme pro vás připravené i občerstvení.

Rozpis jednotlivých hodin kurzu salsy pro úplné začátečníky můžete vidět na této stránce vpravo. Každý kurz má své označení. Například 1K15 znamená první kurz v roce 2015, jakékoliv info o hodinách kurzu poté hledejte pod touto zkratkou spolu s vypsanou úrovní. Kurzy jsou otevřené pro veřejnost, proto se zájemci o kurz mohou kdykoliv během výuky přijít podívat jak se u nás učí a tancuje. Rádi vás v našich prostorách přivítáme.

Registrace a další důležité informace

Na první hodinu se prosím dostavte o 15 minut dříve vzhledem k zápisu nových studentů. Ideální je, když přijdete na kurz s partenerem, ale samozřemě můžete přijít i sami. V budoucnu pro vás připravíme seznamku pro hledání tanečního parnetra přímo na našich stránkách. S sebou si hlavně vezměte dobrou náladu, pohodlnou a čistou obuv, oblečení (není nutné se nějak stylizovat), v případě potřeby i ručník. V našich prostorách můžete využít šatnu i sprchu.

Všechny důležité informace jako jsou podmínky kurzu, volba úrovně kurzu, možnost výuky v cizích jazycích (španělština, italština, ruština a angličtina) a nejčastěji kladené otázky najdete v menu v pravo nahoře na této stránce.

Vyučující

Kurzy salsy vede zkušený lektor z Kuby Juan Carlos Enriques, který má více než dvacetileté zkušenosti s výukou salsy a důsledně se postará o to, aby pánové vypadali u tance jako chlapi a jejich taneční partnerky si mohly tanec náležitě užít k oboustranné spokojenosti, taková je podstata salsy. Na lekcích kurzu je přítomna i Lucka, která v případě potřeby asistuje Juanovi při ukázkách kroků, figur, tanečního držení apod.

Žádné komentáře

Vložit komentář