Salsa – Úplní Začátečníci

Salsa – Úplní Začátečníci

Salsa – Úplní Začátečníci

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (33 votes, average: 4,09 out of 5)
Loading...Loading...

Salsa? Tak jo!

Kurz salsy pro úplné začátečníky je vhodný pro všechny, kteří si chtějí zkusit něco nového. Nebudete potřebovat žádnou předchozí taneční zkušenost, nebude vás omezovat věk ani fyzická kondice. Stačí se nadchnout a přijít se k nám podívat. Garantujeme, že si salsu oblíbíte a najdete si v ní to, co vás bude bavit.

Salsa cubana v Amblaru

Cílem kurzu pro úplné začátečníky jsou především dvě věci, osvojení si základních kroků a vnímání rytmu. Základní kroky je důležité dostat do paměti, protože z nich vycházejí všechny složitější salsa figury. Dále přistoupíme k tréninku vnímaní a počítání rytmu, tzn. jak z latino písniček poznat 4 takty salsy, kdy je pauza a kdy začít krok. Přirozenou součástí kurzu je také vnímání tanečního partnera. Pro pány to znamená důsledné vedení taneční partnerky, dámy se naučí vnímat pokyny, které k nim od partnera přichází.

Kurz s Hanser Raúl Estenoz Verdecia

Kurz salsa cubana s Hanserem je ideální pro všechny, kterým salsa učarovala a chtějí vyzkoušet něco nového. S Hanserem se naučíte kubánskou salsu v moderním pojetí, se všemi “ozdobami” a detaily pohybu, které k tomu patří, pohyby ramenou a boků.

Hanser vyučuje nejen pánské, ale samozřejmostí jsou i dámské kroky. Dokáže poradit i pohyby rukou pro dámy a dotáhnout tak figury až do konce. Lekce jsou primárně postavené pro páry, ale studenti se mohou hlásit i samostatně. V prvních lekcích se studenti učí kroky samostatně a postupně přechází k párovému tanci.

Kurz s Danays Drake Neninger

Kurzy sasla cubana s Danays jsou rovněž vhodné pro úplné začátečníky bez předchozí salsa zkušenosti. Oproti kurzu s Hanserem, Danays vede výuku tradičnější formou za pomoci hudby a s důrazem na rytmiku. Kurz jistě ocení všichni, kdo chtějí jít až ke kořenům salsa tance.

Danays do výuky začleňuje muzikalitu, prostřednictvím poslechu salsa hudby a nástroje La Clave se postupně naučíte slyšet a porozumět salsa rytmu. Danays vás provede základními kroky a otočkami, které postupně budete kombinovat. Součástí kurzu je vysvětlení rolí muže a ženy v salse, jak interagují a jak tanečně reagovat vzájemné signály.

Jak probíhá výuka

  • Každý kurz salsy se skládá z 8 lekcí vyučovaných 90 minut jedenkrát týdně.
  • Kurzy probíhají v prostorách naší školy, kde se snažíme o příjemnou a pohodovou atmosféru a k dispozici je občerstvení na baru.
  • Rozpis jednotlivých hodin kurzů salsy pro začátečníky je vidět vpravo na této stránce. Každý kurz má své označení. Například 1K15 znamená první kurz v roce 2015, jakékoliv info o hodinách kurzu poté hledejte pod touto zkratkou spolu s vypsanou úrovní.
  • Kurzy jsou otevřené pro veřejnost, proto se zájemci o kurz mohou kdykoliv během výuky přijít podívat jak se u nás učí a tancuje. Rádi vás v našich prostorách přivítáme.

Registrace a další důležité informace

Na první hodinu se prosím dostavte o 15 minut dříve vzhledem k zápisu nových studentů. Ideální je, když přijdete na kurz s partnerem, ale samozřejmě můžete přijít i sami. Využít můžete taneční seznamku na našem webu. S sebou si hlavně vezměte dobrou náladu, pohodlnou a čistou obuv, oblečení (není nutné se nějak stylizovat), v případě potřeby i ručník. V našich prostorách můžete využít šatnu i sprchu.

Všechny důležité informace jako jsou podmínky kurzu, volba úrovně kurzu, možnost výuky v cizích jazycích a nejčastěji kladené otázky najdete v menu vpravo nahoře na této stránce.

Vyučující

Žádné komentáře

Vložit komentář