Salsa – Více pokročilí

Salsa – Více pokročilí

Salsa – Více pokročilí

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (6 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...Loading...

Počítáte v noci ovečky stylem uno, dos, tres?

Na salse se cítíte jako doma a tančíte výborně. Vnímáte ale, že nepostupujete dále a méně časté figury jste pozapomněli? Zkuste kurz salsy pro více pokročilé. Pokusíme se do vašeho tance přidat novou jiskru, zdokonalit již naučené figury a přidat do repertoáru takové, kterými se na party určitě předvedete.

Co se v kurzu naučíte

V kurzu se věnujeme zdokonalování již naučených figur a pilováním i zdánlivě detailních pohybů. Nestačí, aby krok vycházel s partnerem, tady se učíme, aby to i vypadalo krásně a tak i váš požitek z pohybu byl co největší. Nové figury jsou samozřejmostí. V této úrovni to budou vyloženě chuťovky typu paseala, laso doble, laso complicado, codo a codo, palancallevala, setenta con nudo, setenta con gancho, puente, trompo, seis y cuarta, la muerte, cascada, a jiné. Věřte, že při většině figur se jak partner, tak i taneční partnerka pěkně zapotí, ale výsledný požitek stojí za to. V kurzu nesmí chybět tanec Rueda de Casino se složitějšími figurami.

Jak probíhá výuka

Některé z figur jako la muerte už jsou velká výzva a nezvládne je každý. Jejich naučení zabere více času, podobně jako u mnoha jiných ze seznamu figur uvedených výše. Díky tomu je jasné, že během jednoho kurzu není možné se naučit všechny z uvedeného seznamu. Kurz koncipujeme tak, aby ho bylo možné navštěvovat víckrát a přitom jste pokaždé netrénovali ty samé figury. Nemusíte se tedy bát jej absolvovat víckrát. Pokud se vám salsa stane životním stylem, je možno přejít na následující úroveň.

Každý kurz salsy se skládá z 8 lekcí vyučovaných 90 minut jedenkrát týdně. Délka hodiny je zvolena tak, aby se účastníci stihli před začátkem správně tanečně naladit a výuka má pak lepší atmosféru a větší spád. Kurzy probíhají v prostorách naší školy, kde se snažíme o příjemnou a pohodovou atmosféru a máme pro vás připravené i občerstvení. Rozpis jednotlivých hodin kurzu salsy pro více pokročilé můžete vidět na této stránce vpravo. Každý kurz má své označení. Například 1K15 znamená první kurz v roce 2015, jakékoliv info o hodinách kurzu poté hledejte pod touto zkratkou spolu s vypsanou úrovní. Kurzy jsou otevřené pro veřejnost, proto se zájemci o kurz mohou kdykoliv během výuky přijít podívat jak se u nás učí a tancuje. Rádi vás v našich prostorách přivítáme.

Registrace a další důležité informace

Na první hodinu se prosím dostavte o 15 minut dříve vzhledem k zápisu nových studentů. Ideální je, když přijdete na kurz s partenerem, ale samozřejmě můžete přijít i sami. V budoucnu pro vás připravíme seznamku pro hledání tanečního parnetra přímo na našich stránkách. S sebou si hlavně vezměte dobrou náladu, pohodlnou a čistou obuv, oblečení (není nutné se nějak stylizovat), v případě potřeby i ručník. V našich prostorách můžete využít šatnu i sprchu.

Všechny důležité informace jako jsou podmínky kurzu, volba úrovně kurzu, možnost výuky v cizích jazycích (španělština, italština, ruština a angličtina) a nejčastěji kladené otázky najdete v menu v pravo nahoře na této stránce.

Vyučující

Kurzy salsy vede zkušený lektor z Kuby Juan Carlos Enriques, který má více než dvacetileté zkušenosti s výukou salsy a důsledně se postará o to, aby pánové vypadali u tance jako chlapi a jejich taneční partnerky si mohly tanec náležitě užít k oboustranné spokojenosti, taková je podstata salsy. Pro více informací o lektorovi klikněte na jeho profil níže.

Žádné komentáře

Vložit komentář