Vznik taneční školy Amblar

Jak probíhal vznik taneční školy Amblar? V roce 2011 jsme se spolužáky vymýšleli nějakou společnou aktivitu, při níž bychom se scházeli, která by měla být nejlépe pohybového charakteru, protože jsme všichni měli sedavé zaměstnání. Někteří z nás tančili salsu, povídali o ni s velkým nadšením a věnovali se ji již několik let, zbytek skupiny se tedy rozhodl začít salsovat po jejich vzoru.

Absolvovali jsme dvě úrovně kurzů z nějaké pražské nabídky. S velkým sebevědomím jsme se posléze vydali tančit do tehdejšího pražského klubu Palanca (v té době ještě sídlícího v posledním patře OC Kotva = úžasný výhled na Prahu). Po vstupu do klubu to na tanečním parketě vřelo exotickými pohyby a dunělo zřetelně rytmickou krásnou hudbou. Nevěřili jsme, že oni a my bychom měli tančit stejný tanec.

Ztratili jsme se v davu na parketě a pokoušeli se o naučené kreace. Cítili jsme se jak žáci ve škole, ale ta atmosféra nás strhla. Tam jsem si řekla, že takhle chci umět tančit také! Pochopila jsem, že mě – člověka dřevnatého, který nikdy netančil – musí učit někdo velmi nadaný a trpělivý, ale však tanci domorodý, aby to mělo ty kvality, které jsem shlédla na parketě.

Po velkém internetovém průzkumu jsem našla Juana Carlose Enriquese F. Domluvila si s ním individuální lekce, aby výuka byla efektivní, rychlá a nejlépe beze svědků. Salsa mně učarovala, počet individuálek s Juanem se vyšplhal až na pět týdně, několik hodin denně. Naše intenzivní kurzy trvaly několik měsíců, téměř jsem zbankrotovala, ale stálo to za to!

Do této doby jsem znala jen práci, ale až salsa a Juan mě vytrhli ze stereotypního workoholismu! Našla jsem nový směr svého žití. Postupem času jsem začala navštěvovat i Juanovy kurzy, potkávat všechny lidi okolo, chodit do klubů, pak už jsem Juanovy kurzy a jiné akce organizovala. Čím víc jsem se s těmi lidmi okolo vídala, tím víc mně komunita salsy pohltila.

Juan přes léto netančil, ale co my ostatní, co už jsme na salse závislí? Přišla myšlenka letního workshopu Salsy, Bachanty a Merengue, kterou jsem ještě ten rok zrealizovala, povedl se a následoval další. Přicházely dotazy, proč naše taneční nadšení nepřeneseme do nějaké oficiální podoby? Juana následují stejní nadšenci jako jsem já, potkali jsme se, a vzniklo pevné taneční jádro „salsa závislých.“ Tyto skutečnosti způsobily v roce 2014 vznik taneční školy Amblar. Díky za to!

Mé staré zaměstnání přestává být zábavné, přichází nová taneční škola Amblar.

Autor: Lucka