Reportáž: Lady styling s Doris Martinez

Reportáž: Lady styling s Doris Martinez

Když jsem se dozvěděla, že naše škola bude pořádat workshop s Doris Martinez, musela jsem v duchu zajásat! Doris je profesionální tanečnice původem z Kuby, která se díky svým neuvěřitelným pohybům (ano, slovo neuvěřitelným zde shrnuje asi toto: ladným, sexy, energickým, aj.) a také díky turné s mistrem Karlem Gottem proslavila i u nás v Čechách. Nadchlo mě, že někdo s tak super kvalifikací by mi mohl ukázat, co všechno jde v rytmu latino provést a jak to prodat. A to se také stalo.

Doris přišla do školy s úsměvem od ucha k uchu a v dobré náladě. Jakmile dorazily všechny tanečnice, workshop mohl začít. První hodina proběhla celá v rytmu salsy. Doris to vzala pěkně od podlahy a začala nás učit základní kroky a pohyby hrudníku, které běžně salsu doplňují (ale na lekcích se většinou nestihnou). Postupně přidala i pohyby rukou a krátkou choreografii, abychom to všechno mohly spojit. Musím říct, že mi z toho šla hlava kolem. Když to člověk vidí, chtěl by to všechno umět hned, ale je jasné, že dovést tyto pohyby k dokonalosti vyžaduje trénink. Nohy od sebe jsou fuj!, shrbená záda jsou fuj! Pravá ruka s pravou nohou? Fuj! Salsa fandí kontrastům. A tak jsme pokračovaly dál, až jsme se protančily k bachatě. Během ní jsme se zaposlouchaly do romantických melodií a naučily se pár otoček s rozvlněnými boky. Ale pozor, hlavně se nepřestávejte dívat na chlapy (v našem případě zrcadla), nebo ztratíte kontakt i rovnováhu…

V poslední části workshopu nám Doris předvedla známou cha-chu v pro nás neznámé podobě. Na Kubě totiž počítají trochu jinak, rytmus „cha-cha“ vznikl omylem a tak ho Kubánci využívají jako pohodový mezikrok v už tak pohodovém tanci. Pro Čechy naučené na kroky z tanečních je to celkem nezvyklá záležitost :)

Závěr patřil hravému merengue, které je důkazem toho, že nejlépe u tance, milé dámy, vypadáme právě ve chvíli, kdy si ho skutečně užíváme!

Pěkné taneční zážitky přeje
M.

 

Fotogalerie

Žádné komentáře

Vložit komentář