Reportáž: Letní workshop na Vysočině

02_Amblar-letni_salsa_workshob_2016

Reportáž: Letní workshop na Vysočině

Kratší reportáže z akcí se pomalu ale jistě začínají stávat pravidlem. Řekla jsem si tedy, že bych se mohla podívat, jak se vlastně píší J

Reportáž se snaží ve čtenáři vyvolat názornou představu prostředí i s podrobnostmi.

Letošní salsa workshop byl pro nás plný očekávání. Jednak jsme loni nasadili laťku hodně vysoko, ale také jsme naše oblíbené Slapy vyměnili za přírodu na Vysočině, a ke třem dnům přidali čtvrtý. Místní hotel nás příjemně překvapil VÝBORNÝM jídlem, OBROVSKÝM parketem a KOMFORTNÍMI pokoji (kterých jsme si ale tak moc neužili).

Přibližuje mu konkrétní místo, seznamuje jej rovněž s lidmi, kteří v místě žijí nebo pracují.

Z místních jsme se okamžitě seznámili především s personálem hotelu, který mě hned odchytl, abych si vybrala jídlo. Všichni byli milí a profesionální a tajně jsem doufala, že je nachytám, jak se potajmu vrtí v rytmu salsy někde za rohem. To se ale nestalo, pečovali o nás pečlivě a tak toho asi po celém víkendu měli taky dost. Z místních se nám podařilo poznat ještě policisty, kteří apelovali především na noční klid a ztišení hudby. Naštěstí bližší poznávání nebylo nutné J

Reportáž bývá často doplněna rozhovorem (interview). Téma reportáže se většinou týká místa nebo události, které se účastnil sám autor.

Hned po příjezdu jsme se vrhli na večeři a následně na parket (a tato kombinace jídlo- tanec nám vydržela po celý workshop). Přestože večer lehce sprchlo, párty se rozjela a někteří využili i možnost zatancovat si v dešti.  Následující den už rozhodně nebyl „zahřívací“. Takže kdo se odrovnal hned zezačátku, měl co dělat, aby salsa lekce zvládl. Ale všichni to vzali sportovně a rozjeli to naplno.

Rozhovor nemám, ale program workshopu celkem dobře to vystihuje komentář jednoho z účastníků, který na dotaz „Co vám na workshopu chybělo?“ odpovídá „Dvojník, abych to všechno stihnul.“

Reportáž využívá prvky daného prostředí, autor může použít i termíny.

Zde je na místě využít termín work hard- party harder, kromě této odvážné dvojkombinace jsme před sebou letos měli ještě jednu výzvu, a to dominikánskou bachatu s Garim. Myslím, že Gari to uchopil dost odvážně a nastavil nám laťku tak, aby nás motivoval dostat naše šlapavé základy bachaty na úplně novou úroveň. Lekce měly dost velký ohlas a parket se chvílemi zdál až malý. Těším se teda na další lekce a na ten moment až dominikánu konečně vyzkouším někde na párty!

Autor událost vykládá svým vlastním způsobem na základě pozorování a rozhovorů s účastníky.

Letos jsem vypozorovala, že ačkoliv to vypadá jednoduše, skoro nikdo z nás účastníků (Čechů) neuměl hrát na kubánské rytmické nástroje (maracas, claves, guira). Nebylo to překvapení, spíš zpestření českého táboráku pod hvězdami a s kytarou.

Děj může mít konfliktní nebo dramatický rámec a autor jej doplňuje logickými úvahami a postřehy.

Logicky se těším na další akci.

Autenticita reportáže stoupá, je-li v ní použit také obrazový materiál.

Fotogalerie

Autor: Míša

Žádné komentáře

Vložit komentář