Reportáž: Salsa workshop na Slapech

Reportáž: Salsa workshop na Slapech

Je pátek ráno. Balíme sombrera a pomalu vyrážíme na salsa workshop směr Nebřich. Je to neznámé místo na známé přehradě Slapy, kam každoročně díky krásné přírodě vyráží relaxovat nejeden Pražák. Naším cílem je hotel Laguna, který se nachází přímo u vody (a hlavně má k dispozici venkovní bar). Zvolili jsme cestu po D5 přes Dobříš – Nový Knín, což se ukázalo jako dobrá volba, protože cesta je dobře značená, během hodiny už jsme se mohli přivítat s Luckou a Juanem v hotelu.

Místo klíčků jsme dostali kartu od vzdušného pokoje s vlastní koupelnou (někteří měli dokonce i ledničku). Chvilku nám trvalo, než jsme se na chodbách zorientovali, ale jelikož jsme věděli, že hotel bude z 90 % plný salseros, bylo jasné, že se neztratíme.

Hned po vybalení jsme se vrhli na stavbu tanečního podia. Jelikož má asi 2 tuny, pěkně jsme si ukrátili chvíli, než přijeli první účastníci, se kterými jsme si mohli dát uvítací mojito. Kdo se chtěl rozehřát, mohl se zúčastnit úvodní lekce s Juanem a zopakovat si figury z kurzů salsy. Lekce se nám v průběhu odpoledne zvrhla ve slušnou salsa party. Kdo nezažil, nepochopí. Někteří z nás dokonce vyrazili kolem čtvrté hodiny ranní vyzkoušet teplotu Slapské přehrady naostro.

V sobotu nás příjemně probrala snídaně složená ze všeho možného zdravého i nezdravého. A šlo se na věc. Na parket jsme nastoupili ve skupinách podle úrovní, a začalo Juanovo známé „un, dos, tres!“, které mnohým znělo v uších ještě týden po salsa workshopu. Kdo měl zrovna volno, zabavil se opalovačkou u vody, nebo půjčením loďky. To jsme si také vyzkoušeli a musíme uznat, že pokud zvládnete nastartovat, zvládnete i závěrečné parkování.

Odpoledne se opět plynule prolnulo v salsa party. Pro utužení kolektivu jsme si zahráli pár her, které pomohly rozproudit taneční náladu až do pozdního večera (rána). Když už nám díky hluku vypnuli aparaturu, vesele jsme pokračovali dál na pokoji…

V neděli jsme očekávali účast o něco slabší, ale opak byl pravdou. Naši salseros předvedli bravurní výkony, které nenechaly ani Juanovo triko suché! Tímto bychom Vám všem chtěli poděkovat za perfektní víkendový salsa workshop, byli jste skvělí!

Tým Amblaru.

 amblar_salsa_workshop_slapy_2015-18

Fotogalerie

 

Comments ( 3 )

  • Ivet

    Jsem strašně ráda, že jsem s vámi strávila nejskvělejší víkend tohoto roku, chci vám z celého srdce poděkovat za perfektní organizaci, odvedli jste skvělou práci a já jsem si to maximálně užila. Přitahujete samé bezvadné lidi a vaše práce má smysl – šíříte radost a smích a pomáháte tvořit nová přátelství. Workshop neměl chybičku, zážitky (potažmo historky) budou zřejmě nesmrtelné :-))) Děkuju!

  • Ida

    Letošní workshop salsy na Slapech jsme si užili! Teplota připomínala Kubu, mojito alko i nealko teklo proudem, neustálé a vytrvalé Juanovo un-dos-trés se neslo široko daleko… Přítomnost vody byla velmi uklidňující a osvěžující. Fajn lidé všeho věku tančili od rána skoro do rána a my s nimi. Rádi jsme si vyzkoušeli salsu v kruhu :-) Hotel velmi příjemný. (Jen ten parník mohl trochu déle počkat.) V neděli konec, ale ještě v úterý jsem v hlavě slyšela melodie salsy a ne a ne ji utišit. Ida

Vložit komentář