Kurzy Bachaty

Bachata autentica

Bachata je hudební a taneční styl pocházející z Dominikánské republiky. Vznikl někdy na začátku 20. století jako smutná, romantická hudba chudých předměstí a inspirací mu byly kubánské tance son a bolero (chatrakteristický kytarový zvuk) okořeněné o specifický afro-karibský rytmus (viz. merengue). 

Až do 90. let byla bachata považována za příliš vulgární a smutnou, než aby někdo počítal s jejím rozšířením mimo Dominikánu. Ale s přechodem k elektrické kytaře a kovovým strunám si bachata velmi brzy získala mezinárodní ohlas. Dnes je bachata na tanečních parketech minimálně stejně populární jako salsa nebo merengue. Interpreti jako Juan Louis Guerra, Aventura, Monchy Y Alexandra nebo Frank Reyes jsou dnes již světoznámí.

Bachata se sice tančí všude na světě, ale ne vždy stejně:

Dominikánská bachata se původně tančila v uzavřeném postavení jako bolero, ale později přibylo mnoho synkop a improvizací a otevřené a uzavřené postavení se často střídalo. Charakteristické jsou jemné, rychlé pohyby boků a synkopa na poslední dobu. Tento styl se od 50. let neustále vyvíjí a je velmi populární v celé Latinské Americe.

Vypsané kurzy bachaty